Ten Gras

Ten Gras

I: Ce produse sa folosesc daca am un ten gras?

R: Buna ziua, tenul gras se intalneste la persoanele cu seboree, adica cu o productie mai crescuta de sebum, (grasimea de pe suprafata pielii), secretat de glandele seboreice.

Pentru a reduce aceasta secretie si a evita aspectul de piele grasa, se pot folosi lotiuni sau geluri de spalare pentru tenul gras, combinate cu o crema matifianta, care reduce productia de sebum si inlatura aspectul de piele lucioasa, grasa .

Va recomand produsele special create pentru aceasta problema existente in farmacii.

Daca aveti nevoie de o recomandare de specialitate va rog sa ma contactati.


Intreaba si Tu Medicul Dermatolog

Citeste si despre…


Foliculita

Foliculita I: Cum pot preveni foliculita si anume aparitia acesteia dupa epilare? R: Buna ziua, aparitia foliculitei post epilare poate fi redusa prin utilizarea unei lotiuni cu antibiotic imediat dupa epilare si inca 2-3 zile [...]

Ingrasarea Parului

Ingrasarea Parului I: Ma confrunt cu o problema de ceva timp, ingrasarea parului. Parul meu se ingrasa foarte repede, dupa 24 de ore maxim trebuie sa îl spal din nou. Ma spal in fiecare [...]

Ten Gras

Ten Gras I: Ce produse sa folosesc daca am un ten gras? R: Buna ziua, tenul gras se intalneste la persoanele cu seboree, adica cu o productie mai crescuta de sebum, (grasimea de pe suprafata [...]

Riduri

Riduri I: Buna ziua . Am si eu o mare mare problema , am 32 ani si am fata plina de riduri. Am folosit o multime de creme si masti dar fara rezultate. Ma [...]

Puncte Negre

Puncte Negre I: Buna ziua! Am o problema cu puncte negre in zona T. Cum se poate rezolva? Doar cu tratamente faciale? As dori o metoda sa scap definitiv de ele. Am 28 de [...]

Hiperhidroza

Hiperhidroza I: Buna dimineata. De câteva luni ma confrunt cu o problema: transpir excesiv in cap doar cand depun un pic de efort chiar dacă este foarte frig ... Pana acum cateva luni transpiram [...]

Alopecie Areata

Alopecie Areata I: De 2 sapt imi cade parul de la nivelul scalpului! Sprancene si gene. Am observat ca radacina este alba!   R: Daca caderea parului este severa si aparuta in timp asa [...]

Foliculita Areolelor Mamare

Foliculita Areolelor Mamare I: Buna ziua! Am 20 de ani si de cand ma stiu ma confrunt cu o problema, foliculita areolelor mamare: firele de par negre si groase. Am incercat sa le iau [...]

Par pe fata

Par pe Fata I: Am o problema foarte importanta. Parul de pe fata a inceput sa creasca intr-un ritm alert, iar in zona barbiei au inceput sa-mi creasca fire de par negre exact ca [...]

Transpiratie excesiva in zona capului

Transpiratie excesiva in zona capului I: As avea mare nevoie de ajutorul dumneavoastra deoarece in ultimii ani am inceput sa transpir foarte tare mai ales in perioada verii. Mi se intampla ca dupa doar [...]

By |2017-08-09T08:34:51+03:0016/02/2017|Intrebari Dermatoestetica|Comentariile sunt închise pentru Ten Gras

About the Author:

Go to Top