Pete pe Fata

Pete pe Fata

I: Buna ziua, am 2 pete pe fata de cand eram mic si ma supără. Exista vreo solutie pentru acestea? Unguente, gel sau laser?


nevi dermali



R:

Buna ziua, leziunile sunt doi nevi dermali mici. Tumori benigne de piele.

Se pot elimina fie cu radiocauter (nu recomand electrocauterul!) sau cu laser Co2. Ramane o mica cicatrice care se vindeca foarte repede si in decurs de cateva luni ajunge la aspectul unei mici pete usor diferite la culoare, foarte putin vizibila.

Creme sau geluri sunt inutile.

Multa sanatate.
Dr. Adrian Ilonca


Intreaba si Tu Medicul Dermatolog

Din aceasi categorie


Herpes

Herpes I: Am o problema și dacă ma puteți ajuta m-aș bucura foarte mult . Înainte acum vreun an mi-a apărut pe obrazul drept o [...]

Melanom in Situ

Melanom in Situ I: In urma unei excizii chirurgicale am primit următorul rezultat: Analiza imunohistochimie Diagnostic histopatologic initial:biopsie excizionala regiune lombara stg. melanom in [...]

By |2017-12-22T13:34:07+03:0022/12/2017|Intrebari Dermatologie|Comentariile sunt închise pentru Pete pe Fata

About the Author:

Go to Top