Pata pe Piele

Pata pe Piele

I: Buna ziua ,de 3 zile mi-a aparut o pata pe piele, insotita de prurit.

Ce poate fi?

Multumesc.

pata piele



R: Din poza „pata” are aspectul unei leziuni cu marginile ridicate, o papula.

Poate fi o veruca sau un keratoacantom la debut.
E nevoie de un consult dermatologic care sa va confirme diagnosticul si sa va recomande un tratament.

Daca e un keratoacantom trebuie excizat. Nu e cancer de piele, dar leziunea poate deveni foarte inestetica si uneori sa devina canceroasa.

Daca doriti puteti sa va programati pentru un consult si pentru tratament utilizand formularul de programare de pe site sau la telefonul afisat.

Multa sanatate.
Dr. Adrian Ilonca


Intreaba si Tu Medicul Dermatolog

Din aceasi categorie


Infectie Purulenta

Infectie Purulenta I: Copilul meu de 6 ani are o infectie la genunchi. Ii ies bubite mici care sunt ca niste cosuri apoi se [...]

Acnee Adolescenti

Acnee Adolescenti I: As dori sa știu opinia dumneavoastră in tratarea acneei adolescenților. Ce ar trebui sa facem pentru a preveni apariția acesteia dar [...]

By |2017-08-10T11:52:59+03:0010/08/2017|Intrebari Dermatologie|Comentariile sunt închise pentru Pata pe Piele

About the Author:

Go to Top