Pata Maronie Mana

Pata Maronie Mana

I: Bună seara!

Aș dori să-mi spuneți, dacă se poate, o părere cu privire la pata maronie apărută pe mână (am atașat o fotografie)?

Pata o am cam de o săptămână.

Vă mulțumesc! O seară frumoasă!

hiperpigmentare

R:

Buna ziua,

Leziunea poate fi o hiperpigmentare datorata unei substante aplicate local, unui medicament luat inainte de aparitia leziunii sau doar o keratoza seboreica plana(o leziune benigna ).

In cazul in care leziunea se extinde, se coloreaza mai tare este necesar un consult dermatologic cu dermatoscopia leziunii.

Multa sanatate.
Dr.Adrian Ilonca


Intreaba si Tu Medicul Dermatolog

Din aceasi categorie


Dermatita Seboreica

Dermatita Seboreica I: Buna ziua. Am observat ca uneori imi apar niste scuame subtiri la nivelul scalpului care in urma gratajului se produc niste [...]

By |2020-11-03T07:43:13+03:0019/07/2018|Intrebari Dermatologie|Comentariile sunt închise pentru Pata Maronie Mana

About the Author:

Go to Top